6.8.13

"PRADAWNE ZŁO" NADCIĄGA...

W przygotowaniu znajduje się kolejna książka.
PRADAWNE ZŁO. Trzy nowele, które napisałem z Łukaszem Radeckim. Jest w nich trochę Lovecrafta, trochę Grabińskiego i trochę Herberta. Rzecz ukaże się jesienią, wstępnie na początku listopada. Będę Was informował o szczegółach, a tymczasem opis i okładka poniżej.

Kiedy dwóch mistrzów makabry łączy siły, efekt musi być mocny.
Kiedy obaj postanawiają złożyć hołd Howardowi Phillipsowi Lovecraftowi, Stefanowi Grabińskiemu i Jamesowi Herbertowi, efekt jest wstrząsający.

W piwnicach jednej z przedwojennych kamienic lęgną się szczury. Mieszkańcy są bezradni. I przerażeni, bo gryzonie przedostają się do mieszkań. Właściciel zatrudnia szczurołapa, ale czy to wystarczy, by rozwiązać niewygodny problem?

Jak wiele kobieta jest w stanie poświęcić dla mężczyzny swego życia, szczególnie, gdy ten już ma wybrankę? Pakt z demonem wydaje się równie nieprawdopodobny, co kuszący. Jaka jest jednak cena? A jaka rzeczywista nagroda?

Do jednego z kościołów w centrum stolicy trafiają członkowie mafii z zamiarem dokonania zuchwałej kradzieży cennej statuetki. Nie wiedzą jednak, co ich czeka po przekroczeniu progu Domu Bożego.

Trzy nowele zawarte w tomie łączy jedno – ukazują pradawne zło, w starciu z którym śmiertelnicy stają się bezradni i śmiertelnie przerażeni.


BTW: Bardzo fajnym blurbem uraczył nas Graham Masterton:

Robert Cichowlas i Łukasz Radecki śnią we dwóch takie koszmary, jakie nie przydarzają się innym polskim autorom horrorów. Czytajcie ich... i krzyczcie ze strachu!
- GRAHAM MASTERTON


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz