12.10.12

"13 RAN" WKRÓTCE W KSIĘGARNIACH

Na 30 października wyznaczona została data premiery antologii wydawnictwa Replika 13 RAN, w której pośród tekstów takich twórców jak Edward Lee, Graham Masterton czy Carlton Mellick III, znajdzie się również opowiadanie PRAGNIENIE, które napisałem z Kazimierzem Kyrczem. 

Będzie to książka w tradycji doskonale przyjętych przez czytelników zbiorów 11 CIĘĆ i 15 BLIZN. I tym razem, z czego jestem bardzo dumny, miałem przyjemność wybierać teksty, a także uczestniczyć w "powstawaniu" książki, stanowiącej doskonałe uzupełnienie dwóch poprzednich. Polecam!

14 komentarzy:

 1. Gratuluję, że jesteś wydawany, bo ja bał bym się w ogóle publikować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak zacni autorzy, że aż wstyd byłoby nie kupić ;) Dumnie ustanie koło 11 cięć i 13 blizn.
  Czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam głupie (?) pytanie. Czy antologia jest pokłosiem konkursu? Jeśli nie, to jaka jest możliwość aby pojawić się w przyszłości w podobnym zbiorze? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. kurcze, a ja jeszcze 11 cięć nie czytałam :/ kurka.
  Ale z pewnością i Rany nabędę :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie było konkursu, teksty zamawiano. Docelowo miały się ukazać 3 tomy opowiadań, dlatego też teraz, gdy trzeci jest tuż przed premierą, trudno mi odpowiedzieć na pytanie, czy w przyszłości będzie podobny zbiór w Replice :-)

  Pozdrawiam,
  Rob

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie jeśli czytelnicy zagłosują portfelami, to szanse wzrosną ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powoli zaczyna tworzyć mi się lista tytułów, których nie mam a muszę u siebie posiadać. W tym kilka pozycji wymienionych na stronie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko pięknie, ale bez żartów. Jaki jest sens czytania tej współczesnej pseudo-grozy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Sens zapewne ten sam, co czytanie klasyków, non-fiction i gazet. Co kto lubi, nie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Spojrzałam na mój poprzedni post. Wdarła się tam pomyłka. Nie 13 a 15 blizn. Wybaczcie mi ten karygodny błąd!

  A co powiecie na temat antologii "Cienie spoza czasu"? Polecacie, czy wręcz przeciwnie? Noszę się z zamiarem kupna, ze względu na opowiadania Mastiego i Lee, które znajdują się w zbiorku.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  http://poczet-strachu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Paulino, ciekawy art o Lee, podlinkowałem na fejsie Repliki :-) Trzymam kciuki, by kolejne jego ksiażki ukazały się na rynku.

  CIENIE SPOZA CZASU to fajna rzecz. Ja przede wszystkim łyknąłem opko Lee PIERWIASTEK ZŁA - jest bardzo dobre, nie jakoś super ekstremalne, ale mimo wszystko mocne i klimatyczne. (Nawiasem mówiąc czytałaś opowiadanie MAKAK opublikowane w Coś na progu? Rewelacja!)
  Opko WILL Mastiego jest z jego zbioru 14 OBLICZY STRACHU, jeśli nie czytałaś tej ksiażki, to kolejny powód, by sięgnąć po CIENIE... Bowiem WILL to kawał dobrej lektury. Reszty opowiadań z tej książki jeszcze nie czytałem.

  W 13 RANACH natomiast miażdży Lee - PAN KADŁUBEK to zaiste ekstremum. Urocze opowiadanie.
  WSZYSCY NIEŚWIĘCI Kaymana to też zacna lektura. Bizarro ekstremalne, jak to autor nazwał. Bardzo dobry kawałek. A Mellick III to kolejna petrada:-) Tam są konkrety!

  Pozdrawiam,
  Rob


  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki za miłe słowo i podlinkowanie ;)
  "Makak" czytałam i zgadzam się- naprawdę świetne opowiadanie. "Czternaście obliczy strachu" mam w swej kolekcji i czytałam Willa, ale kusi "Pierwiastek zła" Eda. Coś czuję, że oba zbiory- Cienie i 13 ran zostaną zamówione w pakiecie ;)

  Jeszcze Mellick III nieśmiało wkraczający do Polski. Obym kiedyś doczekała się "Satan burger" na rodzimym rynku.

  Pozdrawiam,
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja również chciałbym kiedyś ujrzeć w Polsce dłuższe teksty Mellicka III. Obyśmy się doczekali :-) Jego opko z ran daje radę!
  Rob

  OdpowiedzUsuń
 14. Robercie, czy jest już może coś wiadomo na temat kolejnej antologii z tej serii?

  OdpowiedzUsuń