6.2.13

"WYLĘGARNIA" NA WIOSNĘ

Wiosną, nakładem Wydawnictwa Forma, ukaże się mój nowy zbiór opowiadań - WYLĘGARNIA. Poniżej opis i okładka książki. Enjoy!

Wylęgarnia to zbiór trzynastu opowiadań grozy ukazujących niezbadane rejony ludzkiej wyobraźni. To trzynaście wrót, prowadzących do światów paralelnych, w których lęk przybiera najróżniejsze formy. Wchodząc w nie, poznamy tajemnice kryjące się w fortyfikacjach poznańskiej Cytadeli. A więc tego miejsca, w którym doszło do ostatniej w historii Polski publicznej egzekucji. Zrozumiemy, kim jest mroczna postać, która ni stąd ni zowąd pojawia się na reprodukcji znanego dzieła van Gogha. Poczujemy, jak można przetrwać podróż pociągiem nawiedzonym przez ducha seryjnego zabójcy. Dowiemy się, o czym traktować może przedstawienie, mające odbyć się w sekretnych podziemiach nowoczesnego hotelu w centrum miasta. Oczywiście tylko wtedy, gdy naszego postrzegania nie zakłóci nam strach, nieodłącznie towarzyszący podczas lektury.12 komentarzy:

 1. Czekam od dawna. Okładka artystyczna, bardzo ładna. Ale i tak środek najbardziej mnie interesuje :))
  Pozdrawiam, gosia

  OdpowiedzUsuń
 2. No wreszcie, bo to czekanie to nic fajnego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać, aż ją przeczytam i zrecenzuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! Widzę, że dwa świetne opowiadania sobie odświeżę. Pozycja obowiązkowa do prywatnej biblioteczki - kupię z ogromną satysfakcją. Robert, czy możesz napisać, jakie opowiadania znajdą się w zbiorze?

  Jacek

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbiór będzie zawierał zarówno premierowe teksty, ale i znajdzie się kilka wcześniej drukowanych, od dawna niedostępnych. Dokładny spis treści podam zapewne wkrótce, ale w książce znajdziesz między innymi CHORY UKŁAD - czyli bardziej popaprany thriller z nutą erotyki, niż czysty horror, a także SŁUGĘ BESTII, tu już żwawy horror pisany na modłę Paranormal Activity - opowiadanie złożone z samych tylko dialogów. Będzie też POWRÓT, czyli tekst o nawiedzonym przez ducha pociągu oraz DOM DOKTORA GACHETA Z AUVERS - starą wersję, która niegdyś była na FL znasz, choć tejże z WYLĘGARNI zapewne nie poznasz, bo została gruntownie dopracowana :-)
  Pozdrawiam,
  Rob

  OdpowiedzUsuń
 6. Podsyciłeś apetyt, a ile stron będzie mieć książka? Bo jak widzę na stronie wydawnictwa, raczej małe książeczki publikują.
  Pozdrawiam, gosia

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosiu, nie mam jeszcze informacji, ile stron będzie liczył zbiór. Ale mały nie jest - 450000 znaków bez spacji.
  Pozdrawiam,
  Rob

  OdpowiedzUsuń
 8. DOM DOKTORA GACHETA Z AUVERS - to było kapitalne opowiadanie, które naprawdę wywołało u mnie gęsią skórkę :) Pamiętam je dokładnie. Z wielką przyjemnością przeczytam nowe opowiadania. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki, ja też je bardzo lubię - zwłaszcza teraz, gdy nabrało kolorytu :-)
  Rob

  OdpowiedzUsuń
 10. A data premiery zostanie wyznaczona kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 11. W takim razie jeszcze bardziej jestem ciekaw nowszej wersji. Pozdrawiam!

  Jacek

  P.S.
  Nowy zbiór opowiadań i lawina komentarzy. Pogratulować zainteresowania!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dokładna data premiery nie została jeszcze wyznaczona - przełom kwietnia i maja, takie mam informacje.

  Książka będzie liczyć około 200 stron przy formacie 18 x 18, ukaże się w serii CITY wydawnictwa Forma.

  Pozdrawiam,
  R.

  OdpowiedzUsuń