13.5.11

"11 CIĘĆ" - OKŁADKA I OPIS

Poniżej okładka i opis do antologii 11 CIĘĆ, która za sprawą Repliki trafi do sprzedaży w czerwcu.

MASTERTON, ORBITOWSKI, CASTLE, PALIŃSKI, WILSON, MAŁECKI, NICHOLSON, ROSTOCKI, EVERSON, CICHOWLAS, SMITH zadadzą Wam...

11 CIĘĆ

Poszatkują wyobraźnię, zaszokują, rozbawią, skłonią do refleksji, a nader wszystko przerażą!

Jedenastu polskich i zagranicznych mistrzów horroru połączyło siły, w wyniku czego powstał zbiór opowiadań, jakiego jeszcze nie było! Nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce, zróżnicowane tematycznie, historie spod znaku grozy. Niektóre otrzymały prestiżowe nagrody, inne zostały sfilmowane, jeszcze inne dopiero co wyszły spod piór swych twórców. Łączy je jedno: są ostre jak noże i potną każdego, kto je przeczyta!


10 komentarzy:

 1. Świetna okładka, mocna :)No i jakie nazwiska :D

  Agulla

  OdpowiedzUsuń
 2. Diabelnie się cieszę na ten zbiór. Miałem przyjemność czytać większość tekstów, jakie zostały w niej zamieszczone i powiem tak: rewelacja!
  A Wojtek Pawlik odwalił kawał dobrej roboty z okladką:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uhuhu tyle zacnych autorów w jednej antologii. Nie mogę tego przegapić :)
  Najbardziej jestem ciekawa Twojego opowiadania i Mastertona. Masti ma piekielny talent do pisania świetnych opowiadań :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulino, fakt, Masti to mistrz krótkiej formy, a jego SPONIEWIERANA to niezwykle przyzwoita proza spod znaku grozy psychologicznej.
  11 CIĘĆ to także między innymi doskonałe hemingwayowskie opko Morta Castle`a, a także sfilmowane przez Dario Argento FUTERKA F. Paula Wilsona. Wiele by gadać o opkach w tym zbiorze - same smaczki :-)
  A mój GŁÓD to ulepszona wersja tekstu, który wiele lat temu znalazł się w antologii W OTCHŁANI MROKU. Polecam, bo strasznie ten tekst lubię i uważam za jedno z lepszych opowiadań, jakie napisałem:-)
  Z podrowieniami,
  R.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo Futerka to świetna wiadomość zważywszy na fakt, że sfilmowana wersja, to moim zdaniem mocny punkt drugiej serii "Masters of horror". Jestem niezmiernie ciekawa antologii po takiej świetnej rekomendacji z Twojej strony :)
  Pozostaje mi teraz czekanie do czerwca.
  PS: W "Trupojadzie" i "Pokoju do wynajęcia" z okładki straszy nas krwawa ręka. Tutaj jest podobnie. Jakaś niepisana tradycja? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja FUTEREK nie widziałem niestety, ale po lekturze opowiadania stwierdziłem, że muszę to wyłapać i obejrzeć:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo którego czerwca jest dokładna premiera książki?

  OdpowiedzUsuń
 8. Najprawdopodobniej 13 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Robercie, właśnie jestem w trakcie lektury, recenzję zamieszczę u mnie na blogu. Teksty są dobre, choć zadziwia mnie ich dobór. Niektóre psychologiczne, inne obyczajowe... Okładka choć świetna - myli czytelnika. Może właśnie o to chodziło? Pański tekst jest mocny, podoba mi się - pasuje do tej antologii. Ogólnie całość jest wielkim zaskoczeniem ;) Pozdrawiam, Avo_lusion (www.ksiazkizbojeckie.blox.pl).

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięi Avo za wpis. Tematyka zróżnicowana, rzeczywiście, a i konwencje różne. Myślę jednak, że to dobrze, każdy znajdzie coś dla siebie. Szykuje się kolejny zbiór opowiadań autorów polskich i zagranicznych, który Replika wyda pod tytułem 15 BLIZN (we wrześniu). Już teraz Cię zachęcam do lektury - będzie świetne opko Ketchuma, będzie Campbell, mocna jatka Edwarda Lee, premierowy tekst Joego Hilla, w sumie 15 tekstów. Będzie tam też moje premierowe opowiadanie o tytule ZASIEDLENIE:-) A więc strasznie miłej lektury!
  A recenzję chętnie przeczytam, gdybyś mógł linka podać...
  Tymczasem pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń