30.4.11

LAJF 6: ZŁE I DOBRE

Niewiele miałem ostatnio czasu na dzielenie z Wami wiadomościami, co u mnie słychać, znaczy: jak żyję, co tworzę, jak rozwija się Hubcio i tak dalej, a przecież zapewniałem, że będę o tym pisał. Tematów zdążyło się zebrać całkiem sporo, ale nie wszystkie, niestety, mają pozytywny wydźwięk.

Wstrząsnęła mną śmierć Wiescki Masterton. Poznałem ją osobiście w 2004 roku, kiedy Graham promował w Polsce „Wybuch” i „Szatańskie włosy”, i natychmiast szalenie polubiłem. Pamiętam, że bardzo długo rozmawialiśmy wtedy o książkach, sytuacji na rynkach wydawniczych, o pisaniu i życiu codziennym. Potem spotkałem ją jeszcze dwa razy i każdy wspominam równie miło. To była przesympatyczna, otwarta na wszystkich osoba, z niesamowitym poczuciem humoru i wielkim entuzjazmem. Nie mogę uwierzyć, że więcej jej nie zobaczę u boku Grahama.

+

Hubert przesyła Wam uśmiechy. Wraz z żoną najeździliśmy się po lekarzach i szpitalach, bo chłopczyk trochę chorował, ale w tej chwili ma się dobrze, a i rozwija się wspaniale. Za dwa dni skończy cztery miesiące. To ten czas, kiedy widzi już dość wyraźnie i przeżywa wszystko, co się wokół niego dzieje. Uwielbiam go!

A teraz nieco o planach wydawniczych. Pierwsza wiadomość: niebawem, za sprawą wydawnictwa Replika, ukaże się na rynku zbiór opowiadań horroru 11 CIĘĆ. Będzie to pozycja iście niezwykła, gdyż swoje teksty zaprezentują Wam wyborni pisarze polscy i zagraniczni, między innymi Graham Masterton, F. Paul Wilson, Mort Castle, Guy N. Smith, Łukasz Orbitowski, Jacek Rostocki i inni. Wśród tych nazwisk pojawi się i moje. W książce znajdziecie opowiadanie GŁÓD, które bardzo dawno temu, pod zmienionym tytułem i strasznie niedopracowane, znalazło się w limitowanej edycji antologii W OTCHŁANI MROKU, jaką napisałem z Robertem Kucharczykiem. Postanowiłem ten utwór doszlifować i rozbudować. Jestem bardzo ciekawy Waszego odbioru!

Druga wiadomość: kończę pisać powieść o roboczym tytule SZÓSTA ERA. Rzecz traktuje o krwawej zemście duchów i bóstw Indian Mezoameryki na białym człowieku (ogólnie mówiąc), a głównym bohaterem jest nauczyciel biologii, który stanie w szranki z tajemnicą sięgającą czasów Majów, Inków i Azteków. Książka ukaże się najpewniej latem tego roku w Replice.

Wiadomość trzecia: obszerna pozycja biograficzno-beletrystyczna o Grahamie Mastertonie została ukończona i wysłana do wydawnictwa Albatros. W tej chwili wraz z Piotrem Pocztarkiem czekamy na informacje odnośnie daty premiery książki na rynku.

To tyle na ten moment. Korzystając z okazji, chciałbym Wam życzyć przyjemnej majówki. Do usłyszenia!

1 komentarz:

  1. Nie miałam przyjemności poznać Wiescki, ale słyszałam o niej tylko same pozytywne rzeczy. Zawsze uważałam ją za dobrą duszą u boku Grahama. Całym sercem jestem teraz z Grahamem. Niech białe bzy kwitną w ogrodzie przez cały rok.

    OdpowiedzUsuń