2.11.09

NECRODAY

Za każdym razem, kiedy muszę jechać pociągiem do Krakowa dostaję zajadów. Ponad siedem godzin w ciasnym przedziale plus przygody jakie dzieją się po drodze powodują, że na samą myśl o podróży do Grodu Kraka mam ochotę bić głową w ścianę. Jakby się głębiej zastanowić, dochodzę do wniosku, że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się pokonać tej trasy spokojnie, po ludzku. A to pod tory rzuca się młoda dziewczyna, a to dosiadają się żużlowi kibole i zaczynają siać terror, a to jakaś tępa dzida napierdala przez telefon, że czytać nie można, a to jest taki ścisk, że jak już człowiek dobije do kibla, to sobie może jedynie pampersa zmienić. A to jeszcze milion innych rzeczy. Żenada.
Ale ja nie o tym miałem... Choć Kraków powitał mnie prawie zimową pogodą, NECROPARTY okazało się pokrzepiającą imprezą. Na spotkaniach autorskich towarzyszy mi zwykle gigantyczny stres, lecz z Kazkiem, Bartkiem Paszylkiem i Orbitem nie mogłem się tremować – no, może na początku trochę. Przy okazji wielkie dzięki wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać. Przyjęliście nas wspaniale. Człowiek w takich momentach uzmysławia sobie, że jednak warto pedałować przez trzy czwarte Polski.

Jak już wcześniej wspomniałem na NECROPARTY miała premierę antologia opowiadań grozy CITY 1, ale i inna pozycja właśnie wtedy ujrzała światło dzienne. Mam tu na myśli ANTOLOGIĘ GRABARZA POLSKIEGO – grubaśną knigę w małym formacie, której już sam wygląd wywołał u mnie upiorny uśmiech. Rzecz zawiera dziesięć pierwszych numerów Grabarza Polskiego, a więc całą masę wywiadów, artykułów, recenzji i opowiadań, między innymi moje wywiady: z Guy’em N. Smithem i F. Paulem Wilsonem; dwa szorty na sto słów: DZENTELMEN oraz LOT 666 oraz opowiadanie PRZEJŚCIE, które napisałem do spółki z Jackiem Rostockim. Tę kolekcjonerską pozycję można nabyć na Allegro, do czego szczerze namawiam.

Na koniec zapraszam wszystkich do lektury
wywiadu z Kazkiem i ze mną, jaki ukazał się na serwisie Carpe Noctem. Dywagujemy między innymi na temat naszej nowej powieści SIEDLISKO, która w piątek trafiła do sprzedaży.

4 komentarze:

 1. Tymoteusz Raffinetti vel summers3 listopada 2009 00:28

  Miło było poznać i zadać parę pytań :) Pozdrawiam i wszystkiego dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 2. Summers, dzięki! I vice versa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście spotkanie bylo bardzo udane. Przyjmnie było posluchć dywagacji nt grozy w Waszym wydaniu.
  Aprops juz 3/4 "Siedliska" za mną! Świetna książka! Lece czytać alej, bo nie mogę odrywać się od niej na dlużej niż 5 minut!
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń