17.11.10

H.P. LOVECRAFT. BIOGRAFIA

Chciałbym Wam już teraz polecić pewną książkę. Sądzę, że nie powinniście jej przegapić. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że twórczość Howarda Phillipsa Lovecrafta była, jest i zapewne będzie w Polsce bardzo ceniona, a fani klasyka od dawna domagają się publikacji w kraju nad Wisłą jego biografii.

No i wreszcie się ukaże, za sprawą wydawnictwa Zysk i s-ka. Wielka, obszerna i nader szczegółowa biografia Loviego autorstwa S.T. Joshiego będzie miała premierę 30 listopada. Miałem przyjemność redagować tę pozycję i muszę przyznać, że jest to najlepsza tego typu książka, z jaką się zetknąłem. Polecam ją nie tylko zagorzałym fanom samotnika z Providence, ale również osobom, które jego twórczości nie poznały. Joshi to bezsprzecznie najlepszy „specjalista” od Lovecrafta, a praca nad wspomnianym dziełem zajęła mu wiele lat.

Najdrobniejsze szczegóły z życia pisarza, fragmenty listów, jakie wysyłał do swoich znajomych, świeże interpretacje jego tekstów, a przede wszystkim dokładne ukazanie tego, jak żył, jakim był człowiekiem, jakie posiadał poglądy i ambicje – wszystko to w „H.P. Lovecraft. Biografia”. Warto przeczytać. Trzeba przeczytać.

2 komentarze:

  1. No jak trzeba i polecasz, to kupię ;]

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo na tę ksiażkę czekam. Oby tylko data premiery się znowu nie przesunęła.

    OdpowiedzUsuń