8.8.10

ZBRODNIA W BIBLIOTECE O "KOSZMARZE NA MIARĘ"

"Gdy dowiedziałem się o najnowszej powieści duetu Cichowlas & Kyrcz, od razu zaintrygował mnie tytuł. Koszmar na miarę. Pierwsze skojarzenie: dwóch demonicznych krawców o szlachetnych rysach Roberta i Kazka w ciemnej pracowni pochylających się z wielkimi nożycami w dłoniach nad nową… książką. Po przeczytaniu wspomnianego utworu muszę stwierdzić, że obaj pisarze kolejny raz mnie zaskoczyli. Zamiast pokoju pełnego starych maszyn do szycia mamy tu bowiem elegancki butik w galerii handlowej, co wcale nie oznacza braku grozy. Wręcz przeciwnie – mrok wycieka tu z każdej strony.

Wszystko zaczyna się od pewnej reklamacji. Do ekskluzywnego sklepu odzieżowego w centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu przychodzi klient utrzymujący, że zakupiony tu przez niego garnitur samoczynnie… broczy krwią. To jednak dopiero początek. Już wkrótce kierownik wzmiankowanego salonu zacznie zachowywać się w sposób cokolwiek dziwny. Przerażające wypadki mnożą się, sprawiając wkrótce, że życie grupki sprzedawców z niejakim Bartkiem Lipskim na czele, zmieni się w koszmar..."

Reszta
TUTAJ.

1 komentarz:

  1. ,,dwóch demonicznych krawców o szlachetnych rysach Roberta i Kazka w ciemnej pracowni pochylających się z wielkimi nożycami w dłoniach nad nową… książką"

    Ha! Bardzo mi się ta wizja spodobała... i kto wie - może coś w tym jest? ;>

    OdpowiedzUsuń